Jaunumi

Tiks izveidots Latvijas Antidopinga birojs
Lai uzlabotu antidopinga sistēmas organizāciju Latvijā, tiek veikti vairāki pasākumi antidopinga jomā Latvijā, tostarp no šā gada 1.jūlija paredzēts izveidot Latvijas Antidopinga biroju.

17.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Latvijas Antidopinga biroja nolikums, kas nosaka tā mērķus un darbību*. Latvijas Antidopinga birojs būs Latvijas nacionālā antidopinga organizācija, kas ir veselības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Biroja darbības mērķis ir antidopinga politikas īstenošana, lai nodrošinātu Starptautiskajā konvencijā pret dopingu sportā un Eiropas Padomes Antidopinga konvencijā un to papildinājumos minēto prasību izpildi.

Jau ziņots, ka pērn Ministru kabinetā tika izskatīts konceptuālais ziņojums**, kurā izklāstīta esošā situāciju antidopinga jomā un nepieciešamās izmaiņas. Ziņojumā norādītas Pasaules Antidopinga organizācijas konstatētās neatbilstības, tostarp nepietiekamā valsts antidopinga organizācijas autonomija. Kā viens no pasākumiem, lai novērstu minētās neatbilstības, tika nolemts izveidot Latvijas Antidopinga biroju kā veselības ministra pārraudzībā esošu tiešās pārvaldes iestādi.

*Ministru kabineta noteikumu projekts “Latvijas Antidopinga biroja nolikums”
**Konceptuālais ziņojums “Par situāciju antidopinga jomā Latvija un nepieciešamajām izmaiņām”

Informāciju sagatavoja Veselības ministrija

Ievietots 18.05.2018


 

Par situāciju saistībā ar dopinga kontroļu inventāru

Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļa informē, ka, ņemot vērā situāciju ar dopinga kontrolēm paredzēto jaunākās paaudzes “BEREG-KIT Geneva” pudelīšu drošumu, tiek veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai arī turpmāk garantētu ievākto paraugu pārbaudi atbilstoši Pasaules antidopinga kodeksa un starptautisko standartu prasībām.

Vienlaikus Antidopinga nodaļa atgādina, ka, atbilstoši Pasaules antidopinga kodeksam, gadījumā, ja tiek konstatētas novirzes paraugu pārbaudē (tostarp, piemēram, ja tiek konstatēts, ka pēc parauga aizvēršanas dopinga kontroles laikā līdz parauga atvēršanai laboratorijā tā integritāte ir izjaukta), Antidopinga nodaļas uzdevums ir veikt izmeklēšanu, lai tiktu aizstāvētas tīro sportistu intereses.

Papildus informējam, ka Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) publicējusi informāciju un rekomendācijas tālākai rīcībai attiecībā uz “BEREG-KIT Geneva” pudelīšu drošumu antidopinga organizācijām, laboratorijām, kā arī Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai saistībā ar dopinga kontrolēm Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Ar detalizētu WADA ziņojumu var iepazīties šeit.

Ievietots 01.02.2018.


Sportisti visā pasaulē aicina pievienoties antidopinga kampaņai “My Moment”

Dopings tīram sportistam atņem neaizstājamus brīžus! Tīra sporta aizsardzība aizsargā arī šos mirkļus. #MyMoment ir sociālo mediju kampaņa, kas ļauj jebkura līmeņa sportistiem, kā arī atbalstītājiem un faniem, paust savu viedokli un aicināt sportot tīri un godīgi.
Lai pievienotos sportistiem visā pasaulē, aicinot uz tīru un godīgu sacensību Phjončhanas ziemas Olimpiskajās spēlēs un ārpus tām, aicinām apmeklēt vietni www.my-moment.org un dalīties ar informāciju par to, pastāstot arī citiem, ko Tev nozīmē tīra sporta un tā īpašo mirkļu aizsardzība!

Ievietots 03.11.2017.


Aicinām iepazīties ar 2018. gada aizliegto sarakstu

Pasaules Antidopinga aģentūras mājas lapā ir pieejams 2018. gada atjaunotais aizliegto vielu un metožu saraksts, kurš stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī. Ar atjaunoto aizliegto sarakstu aicinām iepazīties, spiežot šeit.

Ievietots 03.10.2017.


Aicinām ESOŠOS vai TOPOŠOS TRENERUS pieteikties dalībai antidopinga projektā

eu_flag_erasmus_vect_pos Logo_EDGEAicinām esošos vai topošos trenerus pieteikties treniņu kursam projekta E.D.GE – EIROPAS ANTIDOPINGA PAAUDZE! ietvaros.
Kurss paredz pilnveidot treneru prasmes, kā strādāt ar jaunajiem sportistiem, lai veicinātu viņos spēju tikt galā ar psiholoģiskām grūtībām sportā. Pēc nodarbību cikla vienam no treneriem būs iespēja piedalīties projekta noslēguma pasākumā Venēcijā, Itālijā. 


PROJEKTA AKTIVITĀTES NOTIKS NO š.g. AUGUSTA LĪDZ OKTOBRIM.
Pieteikšanās projektam – LĪDZ 17.07.2017., nosūtot pieteikumu uz e-pastu vieda.lusa@antidopings.lv.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PROJEKTU MEKLĒ sadaļā PROJEKTS EDGE.

 Ievietots 07.07.2017.


 

Aicinām JAUNIEŠUS pieteikties dalībai antidopinga projektāeu_flag_erasmus_vect_pos

JA ESI VECUMĀ NO 15 LĪDZ 19 GADIEM UN TEVI INTERESĒ SPORTS…
PIESAKIES PROJEKTAM
E.D.GE – EIROPAS ANTIDOPINGA PAAUDZE!Logo_EDGE

PROJEKTA IETVAROS VARĒSI APGŪT NODERĪGAS PRASMES, KĀ TIKT GALĀ AR PSIHOLOĢISKĀM GRŪTĪBĀM SPORTĀ (vilšanās, neveiksmes, stress, u.tml., veicinot komandas darbu, pašapziņu, koncentrēšanās spējas u.c.), KĀ ARĪ IESPĒJAMS TIEŠI TEV BŪS IESPĒJA PĀRSTĀVĒT LATVIJU PROJEKTA NOSLĒGUMA PASĀKUMĀ VENĒCIJĀ, ITĀLIJĀ!

PROJEKTA AKTIVITĀTES NOTIKS NO š.g. AUGUSTA LĪDZ OKTOBRIM.
Pieteikšanās projektam – LĪDZ 17.07.2017., nosūtot pieteikumu uz e-pastu vieda.lusa@antidopings.lv.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR PROJEKTU MEKLĒ sadaļā PROJEKTS EDGE.

Ievietots 07.07.2017.


Kas ir dopings un kāpēc tas ir aizliegts?

IMG_say_no
Antidopinga noteikumi attiecas uz visiem, kas nodarbojas ar sportu, tāpēc aicinām jebkuru interesentu – esošo vai topošo sportotāju – apmeklēt Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas rīkoto lekciju, kurā būs iespējams uzzināt noderīgu informāciju par to, kas tad ir šie antidopinga noteikumi! Tostarp, gūt atbildes uz jautājumiem:
- Kas ir dopings? Kāpēc tas ir aizliegts?
- Kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums? Soda sankcijas.
- Kas ir Aizliegto vielu un metožu saraksts?
- Kas jāievēro, lietojot uztura bagātinātājus?
- Kāda ir dopinga kontroles procedūra?
u.c. noderīga informācija.

Dalība lekcijā – bezmaksas.
Norises laiks un vieta – 20.jūlijs plkst. 18.00, Raiņa bulvāris 27.

Aicinām pieteikties lekcijai līdz 19.jūlijam, rakstot uz e-pastu vieda.lusa@antidopings.lv.

Ievietots 28.06.2017.


Diena par tīru sportu

Aicinot sportot godīgi un tīri, nelietojot sportā aizliegtas vielas, 10. aprīlī virknē pasaules valstu tiek atzīmēta DIENA PAR TĪRU SPORTU. Arī Latvijā nedēļā no 3. līdz 9. aprīlim šai dienai par godu notiks pasākumi antidopinga veicināšanai.

Visu nedēļu jebkurš interesents ir aicināts izmēģināt spēkus KROSMINTONA treniņos, kas norisināsies gan Rīgā, gan citviet Latvijā: Brenguļos, Daugavpilī, Jelgavā un Baldonē. Lai pievienotos šiem treniņiem, plašāku informāciju meklējiet šeit.

  • 8. aprīlī Antidopinga nodaļa gaida Jūs RĒZEKNES PUSMARATONĀ pie sava stenda, lai atbildētu uz Jums interesējošajiem jautājumiem par antidopingu, kā arī pastāstītu par antidopinga noteikumiem, riskiem, lietojot piesārņotus uztura bagātinātājus, un daudz ko citu.
  • 9. aprīlī jebkurš ir aicināts piedalīties ZAĻAJĀ SKRĒJIENĀ, kas no pulksten 9:30 norisināsies kopā ar adidas skriešanas skolas treniņu Rīgā, Mežaparkā. Būs iespēja veikt kvalitatīvu skriešanas nodarbību un pirms vai pēc tās pārbaudīt un papildināt savas zināšanas par antidopingu, aprunājoties ar ekspertiem un aizpildot viktorīnas. Plašāka informācija par treniņu pieejama šeit.

Dienas par tīru sportu ietvaros 7. aprīlī Antidopinga nodaļa ar savu stendu piedalīsies arī 70. Latvijas SPORTA SPĒLĒS PELDĒŠANĀ Jelgavā, savukārt 8. aprīlī – “LĀSES KAUSĀ” VOLEJBOLĀ Rīgā.
8. aprīlī šai dienai par godu paredzētas antidopinga aktivitātes arī PAUERLIFTINGA sacensībās – Latvijas kausa posmā spiešanā guļus Līvānos –, kā arī KAMANU SUŅU SPORTA sacensībās Garkalnes novadā pie Asaru ezera.

~8892837

Ievietots 03.04.2017.